Taniec afrykański

Nasza Fundacja prowadzi lekcje tańca afro dance. Taniec afrykański, ten tradycyjny tańczony przy bębnach i ten współczesny wprost z afrykańskich ulic i klubów możesz poznać ucząc się od najlepszych afrykańskich instruktorów, współpracujących z naszą Fundacją.

Dlaczego warto uczyć się z nami:

  • wielu uczniów szkoły Uanga dzis samodzielnie prowadzi zajęcia lub występuje na scenie.
  • na lekcjach dzielimy się  techniką, wiedzą, doświadczeniem, pomagamy wam poprawic styl jednocześnie zarażając Was naszą pasją do tańca i rytmów afrykańskich.
  • uczą u nas wyłącznie profesjonalni tancerze i doświadczeni instruktorzy mający dużą wiedzę na temat rodzajów tańców afrykańskich
  • jesteśmy organizatorem Festiwalu Afro Revolution i wielu warsztatów afro dance, jako pierwsi informujemy Was o najnowszych trendach w afrykańskim świecie tańca

_DSC5565ND300

TRADYCYJNY TANIEC AFRYKAŃSKI

wywodzi się ze zwyczajów poszczególnych grup etnicznych. Tańczony z okazji różnych celebracji i świąt. Obecnie szeroko praktykowany przez profesjonalne balety np w Gwinei i Senegalu. Taniec ten tworzony na ulicach, zyskał szybko formę tańca scenicznego. Tancerze szkoleni w baletach prezentują bardzo wysoki poziom, przez co ich występy są bardzo spektakularne. Tańczy się do muzyki na żywo, którą tworzą muzycy baletowi grający na bębnach djembe, dundun, na balafonie i innych instrumentach. Taniec ten dzieli się na poszczególne techniki i rytmy w zależności od tradycji, do której nawiązuje, jak połów ryb, zbiory, narodziny dziecka, ślub czy pogrzeb.  Na co dzień stosowany przez mieszkańców do wspólnej zabawy. Taniec afro jest bardzo energiczny, przestrzenny i mocno kondycyjny, wymagający pod względem koordynacji i rytmiki. Afro tradycyjne z Zachodniej Afryki pozwala rozwinąć taneczny warsztat pod każdym względem, niezależnie od stylu, w którym się specjalizujemy. Pomaga wydobyć z każdego ruchu siłę i energię. Można w nim odnaleźć praktycznie każdy styl tańca salsę, sambę, hip-hop, jazz, modern, balet i wiele wiele innych. Naszym zdaniem jest afro jest podstawą tańca w ogóle.

wymagane zapisy!!! Rezerwacja miejsc – wypełnij formularz

WSPÓŁCZESNY TANIEC AFRYKAŃSKI

dzieli się na wiele różnych technik, takich jak azonto, coupe decale, kuduro, afro-house, soukouss i wiele wiele innych. Afro-houe to elementy tradycyjnych tańców plemiennych połączone ze współczesną wersją house, techno i innych. Afrobeat dance to połączenie muzycznych tradycji Nigerii ze współczesnymi formami tańców kontynentu Afryki, głównie z azonto, choć można tam odnaleźć wiele innych styli. Coupe decale to taniec z Wybrzeża Kości Słoniowej, któwy powstał niedawno na emigracji, a dokładniej, w paryskich klubach nocnych, gdzie spotykali się Afrykańczycy. Kuduro szalony taniec z Angoli, styl z angolańskich ulic, który inspiruje dzisiejszy świat „street dance”. Ndombolo czy soukouss to tańce z Konga nieco starsze niż wymienione wyżej style, ale bardzo istotne w procesie nauki afro dance w ogóle. Na naszych lekcjach tańca afrykańskiego chcemy pokazywać różnorodność technic i styli. Na naszych zajęciach poznasz najnowsze trendy i korzenie wykorzystywanych kroków.

DUNDUN DANCE

Taniec ten w swej specyfice łączy kroki taneczne i wybijanie rytmów na bębnach zwanymi dundun lub tambour. Do tańca można dołączyć śpiew i wszystkie te elementy łączą się w rewelacyjną muzyczną zabawę. Podczas warsztatów ćwiczymy nasze umiejętności rytmiczne i koordynacyjne, trenujemy ciało za pomocą przestrzennych i energetycznych ruchów tańca afrykańskiego, wydobywamy siłę kobiecości, prezentując elegancję i siłę z radości tańca.
SONY DSC
Dundun dance to taniec znany w Afryce Zachodniej. Świat Zachodu wykorzystuje tą technikę w fitnessie jako Drum Alive – podobno przyszły konkurent zumby. W Drum Alive zamiast bębnów wykorzystuje sie gumowe piłki. My jako specjaliści od tego co oryginalne, nie dajemy się zwieść trendom i proponujemy Wam żywe, autentyczne, afrykańskie bębny. Tańczyć może każdy bez względu na wiek, sprawność i kondycję fizyczną czy doświadczenie taneczne. Taniec z muzyką na żywo połączony z graniem na bębnach nie tylko wyćwiczy porządnie wasze ciała, ale jednocześnie uwalni od stresu i poprawi nastrój. Jeden z fitnessowych portali internetowych podaje że podczas jednej godziny ćwiczeń w szybkim tempie można spalić nawet 400 kalorii.


SABAR taniec afrykański – oryginalnie z Senegalu

Jeśli szukasz oryginalnej formy zajęć tanecznych, chcesz poprawić formę i wzmocnić kondycję, lubisz zdobywać nowe umiejętności i poznawać nowe techniki tańca – to te lekcje są dla Ciebie. Przyjdź do nas na afrykański trening z senegalskim mistrzem i poznaj jedno z najbardziej fascynujących zjawisk tanecznych jakim jest SABAR.

Sabar – to bardzo energiczny i dynamiczny taniec z Senegalu. Nazwa tańca wywodzi się od samych instrumentów – bębnów sabar, na których bębniarz gra jedną ręką i pałką. Ten taniec to nie tylko ekspresyjny ruch całego ciała, ale również gra emocji, kokieteria i wyraz nastrojów. Polecamy go wszystkim, którzy szukają energetycznych, ciekawych i nie koniecznie łatwych, ale pięknych form tańca. Gwarantujemy genialną zabawę z rytmem i dużo zdrowego ruchu.

wymagane zapisy!!! Rezerwacja miejsc – wypełnij formularz

afro reolution